تبلیغات
دنیای پژمان

دنیای پژمان
و من در میان ازدحام اینهمه دیوار های سرد ، معراج سقف را بهانه می کنم. . . پژمان
 
حاج آقا : پسر این چیه می بینی؟ عوضش کن! خونه ما جای این مزخرفات نیست! حاج خانوم پارچ آبو بده گلدون هارو آب بدم جون بگیرن. دو ماه بعد _ حاج آقا: حاج خانوم یه لحظه چشم از اون ال سی دی بردار من نمی دونم ظرف آجیل کجاست یکدفعه ضعف کردم! چی می بینی؟ حاج خانوم : سریالش خیلی قشنگه این مرده سر پیری به زنش خیانت کرده زنش هم حقشو گذاشته کف دستش! حاج آقا : من اصلا از این شبکه خوشم نمی یاد وقتی خونه هستم خواهشا کانال رو عوض کن !  شش ماه بعد _ حاج خانوم : حاجی میگی چکار کنیم ؟ تکلیف دخترمون چیه با دوتا بچه! حاضر نیست برگرده سر خونه زندگیش! حاج آقا : غصه چی رو میخوری؟ چه فراوونه شوهر! ظرف آجیل رو بیار الان تکرار سریال رو میزاره ... یک سال بعد _ حاج خانوم : حاجی گلدون ها رو ببر انباری ، گل هاش خیلی وقته خشک شده فقط جا گرفته ! حاج آقا : بگو پسرمون ببره اصلا کجاست ؟ حاج خانوم : نمی دونم والله ! مگه خونه نیست؟؟!!!


رسانه های فارسی زبان خارج از کشور هرچند هنوز بازار پر رونقی ندارند و تعدادشان فعلا انگشت شمار است اما متاسفانه از همان ابتدای راه به جای اعتلا و صدور فرهنگ ایرانی مبتلا به وابستگی غربی شده اند و به جای سرگرمی های مفید و ارائه مطالب متناسب با فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی ، غرب زدگی و دین گریزی را پیشه کرده اند. رسانه های خارجی و سرمایه داران وابسته به غرب نیز از ضعف مالی و کمبود تکنولوژی صاحبان شبکه های فارسی زبان سو استفاده کرده و با سرمایه گذاری کلان عملا سکان هدایت این شبکه ها را به دست گرفته اند. بعضی از این شبکه ها نیز مستقیما توسط اربابان ابر رسانه های امپریالیستی غربی راه اندازی شده و بسیار نرم و آهسته در راه تخریب فرهنگ و آرمان های ایران اسلامی رهسپار شده اند و اقدام به تهیه , دوبله و یا ساخت برنامه هایی می کنند که از نظر محتوا ، سناریو ، سطح هنری ، کیفیت ساخت ، تکنیک های برنامه سازی ، خلاقیت و ارائه و اجرا بسیار ضعیف بوده و به هیچ عنوان در خور و شایسته شان و سلایق ایرانیان نمی باشد.جالب اینجاست که فیلم ، سریال و برنامه هایی که دارای کیفیت بالایی می باشند و از متن ، جلوه های ویژه و بازیگرانی خوبی برخوردارند نیز تنها از بین آثاری انتخاب می شوند که متاثر از جریان صهیونیسم بین الملل و مضامین ضد اسلامی می باشند! شبکه هایی نظیر فارسی وان که حتی در انتخاب نام شبکه نیز زبان شیرین پارسی را هدف گرفته اند به دنبال این هستند که صفات مشخصه ی ایرانی را که همانا غیرت ، تدین ، متانت و وقار و دوری از حرام خواری است را به طرزی نا خودآگاه با صفات برخواسته از توحش غرب مانند بی غیرتی ، خیانت ، بی دینی یا برداشت شخصی و اشتباه از ادیان الهی ، شراب خواری ، بی بندوباری  و بسیاری صفات زشت دیگر عوض کنند و ملت شریف ایران را به مرور با گذشته ی اصیل خود و چیز هایی که قرن ها مایه ی فخر و مباهات ایرانیان بود _ که غرب نیز به آن اذعان دارد _ غریبه کنند. تا جائی که شخصیت ایرانی به نوعی خود غریبگی و پوچی برسد. کار را به جایی رسانده اند که حتی فرهنگ تغذیه و مراودات اجتماعی ما را که در اسلام از آن به صله رحم یاد شده ، هدف گرفته اند و شراب خواری ، صحبت زیاد و شوخی در حین غذا خوردن ، پر خوری و اسراف در تغذیه و حرامخواری را رواج می دهند ، مواردی که هم اکنون حتی علم غرب نیز به مضرات آن واقف است و تایید می کند. شبکه های خبری فارسی زبان نیز بیشتر از انکه رسانه خبری باشند به تحلیل های یک طرفه و غیر منصفانه و ارائه گزارش و مصاحبه های هدفدار و ضد ایرانی می پردازند. این کاملا واضح است که دل این رسانه ها و صاحبانشان برای ایران و ملت مستضعفش نسوخته بلکه هریک توبره ای دوخته اند و به دنبال منفذی می گردند که منافع خود را تأمین کنند.

متاسفانه در این بین صدا و سیما و صنعت سینمای ایران علیرغم برخورداری از نویسندگان بزرگ و فیلم نامه نویسان شهیر ، کارگردانان و بازیگران برجسته ، هنرمند و آگاه به دلایل مختلف عملکرد راضی کننده ای ندارد . این درحالی است که مردم ایران همواره از تولیدات داخلی حمایت خوبی کرده اند.مسئولین محترم و زحمتکش نیز باید آگاه باشند و هنرمندان دلسوخته و مردمی را که در زمینه هنر ، فیلم و برنامه سازی صاحب نظر و صاحب سبک هستند را جذب کرده و حفظ کنند و به بعضی از عناصر نفوذی اجازه ندهند که با پیش گرفتن سیاست های غلط ، این عزیزان را رنجانده و طرد کنند به نحوی که آثارشان که اکثرا اجتماعی است از طرف کشورهای بیگانه و رسانه های وابسته به استعمار حمایت نشوند.

اگر بی حوصله هستیم و نمی خواهیم تفکر کنیم اصلا تلویزیون و فیلم نبینیم چرا که این موارد به تفکر نیازمند است!اگر در خانواده کسانی جذب این برنامه ها شده اند با رفتاری صمیمانه و دوستانه آنها را در تماشا همراهی کنیم و به آهستگی و با درایت بوسیله صحبت و روشنگری و وادار کردن به تفکر ، سلیقه ی آنها را ارتقا داده ، کاری کنیم که خود از دیدن این برنامه های بی ارزش زده شده و به میل خود این شبکه ها را کنار گذارند و همچنین با دیدی وسیع و ذهنی پویا این برنامه های مخرب را تحلیل و رد کنند.
ذات هنر زیباست و هنرمند واقعی زیبا بین ، خدا پرست و شریعت مدار است. پس نیکوست که به ذات هنر بیشتر بیاندیشیم و با وسواس بیشتری به تماشای این جعبه جادویی بنشینیم. جعبه ای که سال هاست به قوی ترین اسلحه استعمار تبدیل شده و ذهن و روح بشریت را هدف گرفته است.

 « پژمان اسعدی »
طبقه بندی: یادداشت های من، 
برچسب ها: ابر رسانه ها، فارسی وان، صهیونیسم بین الملل،  
[ 1390/04/17 ] [ 17:43 ] [ پژمان ] [ دیدگاه ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

یادداشت های پژمان
در محیط محترم وب
نویسندگان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب