تبلیغات
دنیای پژمان

دنیای پژمان
و من در میان ازدحام اینهمه دیوار های سرد ، معراج سقف را بهانه می کنم. . . پژمان

آموزش ماموران ‌ناجا برای ‌برخورد با بدحجابی

---------------------------------------------------------------------------

معاون اجتماعی نیروی انتظامی با اعلام اینکه سقف حجاب در کشور چادر است گفت: مردان نیز باید حجاب و عرف را رعایت کنند.

به گزارش مهر، سردار بهمن کارگر در برنامه‌ای تلویزیونی با اشاره به مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: بجز نیروی انتظامی بیش از ۲۵ دستگاه دیگر در زمینه عفاف و حجاب مسئولیت دارند که وزارت کشور در حال پیگیری چگونگی عملکرد این دستگاه‌ها در این زمینه است.

عاون اجتماعی ناجا اضافه کرد: بیش از پنجاه درصد از فعالیت‌های ناجا در زمینه عفاف و حجاب فرهنگی است.

کارگر گفت: در زمینه ترویج عفاف و حجاب هزینه‌های زیادی صرف آموزش همگانی، چاپ پوس‌تر، بر گزاری نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها شده ا ست. اگر طبق راهکارهای عفاف و حجاب‏، دستگاه‌های مورد نظر به وظایف خود عمل می‌کردند دیگر نیازی به برخورد سلبی نیروی انتظامی نبود.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی تاکید کرد: کار فرهنگی را باید از مهد کودک‌ها و دبستان‌ها شروع کرد تا شئونات اسلامی در یک جامعه نهادینه شود. ما با حداقل‌ها یعنی با کف حجاب در جامعه برخورد می‌کنیم و سقف حجاب در جامعه چادر است. حجاب تنها مخصوص زنان نیست و آقایان نیز باید عرف جامعه را رعایت کنند.

وی تشریح کرد: تشخیص مصادیق عفاف و حجاب در هر منطقه جغرافیایی متفاوت است و ما نمی‌توانیم یک مدل لباس را برای همه کشور تعریف کنیم چون جغرافیای مختلفی در کشور ما وجود دارد. نوع برخورد در جاهای مختلف متفاوت است و درست آن است که حجاب و عفاف رعایت شود و پوشش خاصی مد نظر نیست اما با پوشش‌هایی که مظاهر غربی را تبلیغ کنند یا به صورت مانکنی باشند برخورد می‌شود.

وی افزود: در سازمان‌های دولتی حد حجاب از سال‌ها پیش تعیین شده یعنی خود دستگاه‌ها با مصادیق بدحجابی و بدپوششی آشنایی کامل دارند و بهتر است ابتدا این دستگاه‌ها به اصلاح خود بپردازند و وضعیت عفاف و حجاب را در سازمان متبوع خود را اصلاح کرده و بعد از مراجعه کنندگان بخواهند که وضعیت عفاف و حجاب را رعایت کنند.

معاون اجتماعی پلیس اضافه کرد: با توجه به تدابیری که در سال جدید به نیروی انتظامی ابلاغ شده است به مراکزی که محل مراجعه مردم است مثل جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها مراجعه و صحبت می‌کنیم که شئونات اسلامی را رعایت کنند. مانند نمایشگاه غذا که به علت وضعیت نامناسب برگزار کنندگان به تعطیلی کشیده شد. متاسفانه برخی از موسسات و شرکت‌ها که نیروی مورد نیاز این نمایشگاه‌ها را تامین می‌کنند خانم‌ها را با وضعیتی نامناسب و لباسی خاص و آقایان را هم با‌‌ همان وضعیت به کار می‌گیرند که اصلا حجاب رعایت نمی‌شود و این خود نمونه بارز بدپوششی است.

سردار کارگر گفت: برخورد‌ها در پلیس سلیقه‌ای نیست و تمام کارکنان چه خانم چه آقا آموزش دیده‌اند و مصادیق برایشان روشن شده است و این طور نیست که هر کس به صورت سلیقه‌ای عمل کند البته ماموری که در صحنه حضور دارد باید وضعیت را بسنجد که در آن موقع چه برخوردی انجام گیرد تا شخصیت افراد حفظ شود و فرد دچار مشکلات روحی نشود.

وی افزود: ماموران ما این تشخیص را دارند و مصادیق برای آن‌ها کاملا روشن است. نیروی انتظامی در حال حاضر با بدپوشش‌ها برخورد می‌کند نه نوع پوشش و اینکه مردم چه بخواهند بپوشند به خودشان ارتباط دارد.

وی تصریح کرد: برخورد با بدپوششی تنها به وسیله گشت‌های امنیت اخلاقی انجام نمی‌شود بلکه اداره اماکن نیروی انتظامی از طریق نظارت و کنترل دقیق اصناف تعامل خوبی با آنان دارند و عفاف و حجاب با کمک و همکاری صنوف روز بروز رو به بهبود است.

معاون اجتماعی ناجا گفت: ما با سیاه نمایی مخالفیم و جوانان ما بسیار خوب هستند اما باید توجه داشت که در حال حاضر ما در یک جنگ نرم قرار داریم و دشمنان به دنبال تغییر شیوه زندگی در کشور ما هستند و اعتقادات ما را هدف گرفته‌اند و زندگی غربی را ترویج می‌کنند. جنگ نرم هم‌‌ همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند مثل بمب شیمیایی است و عملکردی نامحسوس دارد اما اثرات خود را بعد‌ها نشان خواهد داد.

وی ادامه داد: حدود ۷۰ شبکه فارسی زبان راه اندازی و میلیارد‌ها دلار هزینه شده تا فرهنگ اسلامی- ایرانی مردم ما را تغییر دهند.

سردار کارگر تاکید کرد: ناجا ماموریت‌های مختلفی دارد و همانطور که فرمانده نیروی انتظامی هفته گذشته در مجلس از ماهواره به عنوان‌ام الفساد یاد کردند که واقعا هم حرف درستی است، چون وقتی که ماهواره وارد یک خانواده می‌شود بنیان آن دچار مشکل می‌شود. البته دوستان در صدا و سیما به دنبال تولید یک برنامه هستند تا آسیب‌های ماهواره را نشان دهند.

معاون اجتماعی ناجا در پایان ضمن تبریک روز سربازان گمنام امام زمان (ع) از همکاری‌های صمیمانه وزارت اطلاعات با نیروی انتظامی قدردانی کرد.---------------------------------------------------------------------------


شهرهای حاشیه دریاچه ارومیه در خطر سونامی نمک

---------------------------------------------------------------------------

خبرگزاری هرانا - نماینده ارومیه در مجلس گفت: زمانی که باد از غرب به شرق می‌وزد شهرهای شبستر، تبریز، آذرشهر، عجب شیر و... مورد حمله سونامی نمک قرار خواهند گرفت.

به گزارش تارنمای ایرن، نادر قاضی‌پور گفت: برای احیاء و نجات دریاچه ارومیه صحبت‌های بسیار زیادی شده است و ما نیز به دستگاه‌های مرتبط تذکرهایی مبنی بر عملیاتی کردن وعده‌ها و تصمیماتشان داده‌ایم.

وی اظهارداشت: همچنین دوشنبه هفته گذشته جلسه‌ای با وزیر نیرو و روز گذشته نیز جلسه‌ای با امام جمعه ارومیه برای احیاء و اجرایی شدن تصمیمات نجات دریاچه ارومیه برگزار کرده‌ایم.

نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس گفت: مطالعات انتقال آب از سد ارس به دریاچه ارومیه به اتمام رسیده و در حال حاضر همه منتظریم تا وزارت نیرو پیمانکار این طرح را مشخص کند تا این پروژه عملیاتی شود.

قاضی‌پور اضافه کرد: این پروژه حدود ۲ سال به طول می‌انجامد که باید ۱۱۷ کیلومتر خط لوله انتقال آب به دریاچه ارومیه ایجاد شود.

وی تاکید کرد: وزارت نیرو اگر بخواهد می‌تواند همین فردا این پروژه را به پیمانکار بدهد اما دلیل عدم انجام این کار را نمی‌دانیم.

این نماینده مجلس اضافه کرد: زمانی که باد از غرب به شرق می‌وزد بیشتر روستا‌ها و شهرهایی که از این طوفان از بین خواهند رفت، شهرهای شبستر، تبریز، آذرشهر، عجب شیر و... است که مورد حمله سونامی نمک قرار خواهند گرفت.

---------------------------------------------------------------------------


تحولات مصر؛ ارتش با تصمیم محمد مرسی مخالفت کرد

---------------------------------------------------------------------------

شورای عالی نیروهای مسلح مصر با تصمیم محمد مرسی رئیس جمهور این کشور برای از سرگیری فعالیت پارلمان مخالفت کرد.

به گزارش شبکه تلویزیونی المصریه، این شورا با صدور بیانیه ای اعلام کرد،در چارچوب تحولات اخیر صحنه داخلی مصر، شورای عالی نیروهای مسلح مصر تاکید می کند این شورا از زمانی که مسئولیت های خود را برعهده گرفته است از اراده مردمی حمایت می کند و هیچ اقدام اضطراری و فوق العاده ای را بر کشور تحمیل نکرده است. این شورا برای حفظ جایگاه مصر و احترام به ملت این کشور بر حاکمیت قانون و قانون اساسی تاکید می کند.

این بیانیه افزود، تصمیم این شورا مبنی بر انحلال پارلمان، دستوری اجرایی و بر اساس رای دادگاه عالی قانون اساسی مصر مبنی بر انحلال پارلمان بوده است. متمم اعلامیه قانون اساسی که در هفدهم ژوئن 2012 صادر شد، بر اساس شرایط جاری در کشور، اختیارات نهادهای مختلف دولت و شورای عالی نیروهای مسلح را تا زمان تصویب قانون اساسی جدید کشور مشخص کرده است. این شورا به همه نهادهای دولت اعتماد دارد.

در این بیانیه آمده است، این شورا به شدت شایعات دروغین مبنی بر زدوبندهای این شورا را قویا رد می کند. این ادعاها خطری برای اصول ثابت ملی مصر است. شورایعالی نیروهای مسلح مصر به ملت این کشور وفادار است و از قانون اساسی و قانون به سود ملت دفاع می کند.


آمریکا: مصر به اصول دموکراتیک احترام بگذارد

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، آمریکا روز دوشنبه از مصر خواست به اصول دموکراتیک احترام بگذارد. این در حالیست که محمد مرسی رئیس جمهور این کشور با ابقاء دوباره پارلمان تحت کنترل اسلامگریان، ارتش مصر را به چالش کشید.

یک سخنگوی آمریکایی گفت، تحولات در مصر به سرعت دنبال می شود و واشنگتن نیز این تحولات را زیر نظر دارد و با مقامات مصر در تماس است.

وی افزود، در نهایت این به عهده مصری هاست که درمورد چگونگی احترام به اصول دموکراتیک و احترام به حقوق همه مصری ها تصمیم گیری کنند .

این اظهارات سخنگوی آمریکایی پس از آن مطرح شد که مرسی تصمیم گرفت پارلمان مصر را مجددا ابقاء کند. این اقدام مرسی چالشی برای شورای نظامی حاکم مصر است که ماه گذشته پارلمان را به حال تعلیق درآورد.

---------------------------------------------------------------------------


واکنش تند دادستانی تهران: مطهری مصونیت ویژه ندارد

---------------------------------------------------------------------------

دیگربان: دادستانی تهران با صدور اطلاعیه‌ای اظهارات علی مطهری علیه عباس جعفری دولت‌آبادی را اقدامی «مجرمانه» خواند و از اعلام جرم علیه این نماینده مجلس دفاع کرد.

عباس جعفری دولت‌آبادی٬ دادستان تهران روز گذشته (یکشنبه ۱۸ تیر) از اعلام جرم علیه علی مطهری خبر داده بود که این اقدام دادستانی با واکنش تند آقای مطهری مواجه شد.

علی مطهری صبح روز دوشنبه (۱۹ تیر) این اقدام دادستانی تهران را موجب «وهن نظام» دانست و گفت دادستانی «به جای این جور کار‌ها، تکلیف پرونده افرادی مانند سعید مرتضوی، محمدرضا رحیمی و محمدجواد لاریجانی را مشخص کند.»

مطهری همچنین افزود که «ظاهرا آقای دادستان از فرط بیکاری و یا تحت فشار دولت این حرف را زده» است.

دادستانی تهران تنها چند ساعت پس از اظهارات تند مطهری با انتشار اطلاعیه‌ای نطق ۳۱ اردیبهشت مطهری در مجلس را مصداق «نشر اکاذیب» دانسته و اعلام جرم علیه وی دفاع کرده است.

در این اطلاعیه همچنین آمده که مطهری در نطق خود به محمود احمدی‌نژاد به عنوان رئیس دولت دهم «توهین» کرده است.

مطهری در نطق خود انتقاد‌های تندی متوجه محمود احمدی‌نژاد و سیاست‌های دولت دهم در خصوص «حجاب و عفاف» کرده و گفته بود دولت با سیاست‌های فعلی خود باید «به فکر ارضای جوانان از طریق تاسیس کاباره‌ها و کلوپ‌های شبانه باشد.»

در بخش دیگری از اطلاعیه دادستانی اضافه شده است: «دادستان در صورت اظهارات و اقدامات مجرمانه نمایندگان، حق ورود دارد، کما اینکه تاکنون نیز در موارد مشابه اقدام صورت گرفته است.»

در پایان این اطلاعیه به صراحت آمده که علی مطهری «مصونیت ویژه» ندارد.
---------------------------------------------------------------------------
طبقه بندی: اخبار، 
برچسب ها: اخبار،  
[ 1391/04/20 ] [ 09:07 ] [ پژمان ] [ دیدگاه ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

یادداشت های پژمان
در محیط محترم وب
نویسندگان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب