تبلیغات
دنیای پژمان

دنیای پژمان
و من در میان ازدحام اینهمه دیوار های سرد ، معراج سقف را بهانه می کنم. . . پژمان

((( ریزگرد‌ها ربطی به دولت ندارد )))

---------------------------------------------------------------------------

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: هنوز طرح سوال برخی از نمایندگان از رئیس‌جمهور در رابطه با پدیده ریزگرد‌ها در هیئت رئیسه مجلس مطرح نشده است.

عبد الرضا مصری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در رابطه با سوال چندتن از نمایندگان مجلس از احمدی‌نژاد در خصوص پدیده ریز‌گرد‌ها، گفت: بروز پدیده ریزگرد‌ها ۸۰ در‌صد از کشورهای همسایه ناشی می‌شود.

وی عمده ایجاد مشکلات ریزگرد‌ها را کشورهای عراق، عربستان و کویت دانست، افزود: در وهله اول باید با تعامل میان کشور‌های همسایه پدیده ریزگرد‌ها را حل کنیم و در ادامه کار‌شناسان باید بجای اینکه بخواهند رئیس جمهور را زیر سوال برند با ارائه راهکارهای مناسب این معضل را برای همیشه برطرف کنند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه در رابطه با پدیده ریزگرد‌ها بیان کرد: پدیده ریزگرد‌ها امروزه به دلیل تغییر جغرافیایی عراق که از نظر تاسیس مناطق جنگی و عدم جریان آب در برخی مناطق است، ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه هنوز طرح سوال برخی ازنمایندگان در رابطه با پدیده ریزگرد‌ها از رئیس جمهور در هیئت رئیسه مطرح نشده است، گفت: بررسی راهکار‌ها در راستای حل معضل گرانی و اشتغال جوانان و مقابله با تحریم‌ها از اولویت‌های کاری هیئت رئیسه است.

در مورد انتخاب رئیس فراکسیون رهروان ولایت، زمان آن را بعد از تعطیلات مجلس اعلام کرد.

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه افرادی خود را برای پذیرش ریاست فراکسیون رهروان ولایت کاندیدا کرده‌اند، گفت: تازمان رای‌گیری صبر کنیم تا افرادی که مایل هستند ریاست فراکسیون را برعهده بگیرند خود را معرفی کننند، اما هرکسی که بخواهد ریاست این پست را داشته باشد باید بتواند تعامل را میان افراد و دیگر فراکسیون‌ها بوجود آورد.---------------------------------------------------------------------------

((( جنگ امروز حول محور رسانه فعال شده است )))

---------------------------------------------------------------------------

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: جنگ امروز حول محور رسانه فعال شده و ما در عرصه رسانه با دشمنان در حال جنگ هستیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، مراسم تودیع و معارفه مسئول سازمان بسیج رسانه با حضور سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز در سالن رضویه ستاد سازمان بسیج برگزار شد.

در این مراسم که مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در بسیج، مسئولین اقشار 18 گانه و معاونین سازمان بسیج مستضعفین حضور داشتند به پیشنهاد شورای عالی بسیج رسانه، محمود عاطفی به عنوان مسئول سازمان بسیج رسانه حکم انتصاب خویش را از سردار نقدی دریافت کرد.

همچنین از زحمات اسماعیل احمدی سرپرست این سازمان تقدیر به عمل آمد.

در این مراسم، سردار نقدی به موفقیت 13 ساله عاطفی در مدیریت بسیج صدا و سیما اشاره و تصریح کرد: بسیج رسانه به اصرار جامعه هدف یعنی اهالی رسانه تشکیل شده و تحقق رسانه اسلامی اصلی ترین هدف این مجموعه است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: امروز بسیاری از سلاح های استکبار از کار افتاده و اقتصاد آنها نیز دچار شکست شده است لذا جنگ امروز حول محور رسانه فعال شده و ما در عرصه رسانه با دشمنان در حال جنگ هستیم.

وی اتقان و استحکام مبانی اسلام در حوزه فکر و اندیشه را بی نظیر خوانده و تصریح کرد: در جنگ رسانه ای قطعاً ما پیروز خواهیم بود چرا که جهانیان با استماع کلام اسلام به سوی آموزه‌های دین جذب خواهند شد.

نقدی به تزویر دشمنان در رسانه‌ها نیز اشاره کرد و گفت: بسیج رسانه بایستی با تربیت نسلی متعهد و انقلابی در رسانه‌ها نقش تاریخی خود را به شایستگی ایفا کند.

محمود عاطفی از رزمندگان و ایثارگران دفاع مقدس، مسئولیت‌های متعددی نظیر مشاور ریاست سازمان صدا و سیما، مدیر کل روابط عمومی و مدیر کل پارلمانی رسانه ملی را در کارنامه خود داشته است.---------------------------------------------------------------------------

( قدرت خرید کارگران به شدت کاهش یافته است )

---------------------------------------------------------------------------

پایین بودن درآمد کارگران از سطح تورم به معنای کاهش رفاه و قدرت خرید و تشدید فشار‌های معیشتی به آنان است.

ایلنا: دبیر اجرایی خانه کارگر خراسان شمالی اعلام کرد: گرانی و تورم فزآینده در کشور باعث شده است قدرت خرید کارگران کاهش پیدا کند.

فرهاد هدایتی در گفت گو با ایلنا با بیان اینکه میزان افزایش حقوق کارگران همخوانی با تورم ندارد تصریح کرد: پایین بودن درآمد کارگران از سطح تورم به معنای کاهش رفاه و قدرت خرید و تشدید فشار‌های معیشتی به آنان است.

به گفته وی با وجود شعار‌های دولت درباره حمایت از قشر ضعیف متاسفانه قدرت خرید کارگران به شدت کاهش یافته است و رقم دستمزد واقعی همخوانی با تورم ندارد.

او درباره آمارهای اعلامی بانک مرکزی در خصوص افزایش نرخ بعضی از اقلام گفت: بعضی از اقلامی را که در آمارهای بانک مرکزی لحاظ شده است جزء کالاهای اساسی و مورد نیاز این قشر نبوده و در سبد هزینه‌های خانوار کارگری جایی ندارد.

او اضافه کرد: بسیاری از کالاهای مصرفی و غیر مصرفی مورد نیاز در بازار خرید افزایش قیمت داشته‌اند این درحالی است که اکثر این کالا‌ها در لیست آمارهای بانک مرکزی مشاهده نمی‌شوند.

این فعال کارگری با اشاره به اینكه افزایش نرخ تورم و به تبع آن افزایش نرخ اقلام مصرفی و تولیدی را در بر خواهد داشت، عنوان کرد: بواسطه این افزایش قیمت‌ها بسیاری از واحد‌های تولیدی نیز با کاهش راندمان کاری مواجه شده‌اند.

او در ادامه گفت: موضوع اساسی برای مردم علاوه بر گرانی زنجیره کالا خصوصا ارزاق عمومی این است که این افزایش قیمت‌ها چگونه جبران خواهد شد.---------------------------------------------------------------------------


دستورالعمل آخرالزمانی برای طرح در مجامع بین‌المللی

---------------------------------------------------------------------------

دستورالعمل آخرالزمانی آیت‌الله بهجت برای طرح در مجامع بین‌المللی از زبان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی

حجت‌الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در آیین اختتامیه چهارمین جشنواره بین‌المللی آخرین منجی گفت: آن توانایی که قرآن کریم برای وارثان زمین ترسیم می‌کند مبتنی بر دو ویژگی ایمان و عمل صالح است.
لذا از نگاه قرآن کسانی تواناترند که ایمان بر حق و عمل صالح فاخری را دارند آنها تواناتر هستند. همچنین خواجه نصیرالدین طوسی در تفسیر ایمان و عمل صالح، تعریفی از ایمان ارائه می‌کند که با تعریف متعارف ما فاصله دارد؛ ایمان آورندگان یعنی کسانی که به رشد و بلوغ عقلانی رسیده‌اند از این رو پیامبر اکرم (ص) عقل اول است.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بنابراین کسانی که از اندیشه و تفکر برتری برخوردارند از قدرت بالاتری بهره‌مند هستند و این سؤال مطرح می‌شود که آیا فقط داشتن این توانایی برای اقتدار انسان کافی است، خیر چرا که ممکن است انسان در مقام عقل نظری خوب فکر کند اما در حوزه عقل عملی، عملکرد بدی داشته باشد.
وی افزود: کم نیستند کسانی که می‌دانند چه باید بکنند اما آنچه می‌دانند را انجام نمی‌دهند و قبول کنید که معضل ما در موضع دوم است از این رو خداوند متعال می‌فرماید: «وعدالله الذین آمنوا و عملوا الصالحات».
ابوترابی‌فرد تصریح کرد: آینده جهان در اختیار کسانی است که در قله عقلانیت، اندیشه و در قله عمل مبتنی بر عقلانیت و علم قرار دارند کسانی قدرت را بر دست خواهند گرفت که از تفکر برتر و رفتار مبتنی بر علم دانش بهره‌مند باشند و وجود مقدس امام زمان(عج) مصداق کامل این تعریف الهی است و ایشان در قله علم و عقلانیت قرار دارند.
وی با بیان اینکه مرحوم آیت‌الله بهجت به معنای واقعی کلمه از منتظران حضرت ولی‌عصر(عج) بود، گفت: این عالم وارسته بر این باور بود به آنچه که علم و معرفت دارید عمل کنید که این سخن را می‌توان در سراسر جهان مورد نقد قرار داد و ما مفتخریم که آیت‌الله بهجت دستورالعملی را ارائه داده است که در تمام مجامع علمی بین‌المللی ـ اعم از موحد و غیرموحد ـ قابل طرح است.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این سخن آیت‌الله بهجت مبنی بر اینکه آنچه که علم دارید عمل کنید و در آنچه که علم ندارید توقف کنید، تصریح کرد: کم نیست تصمیماتی که ابوترابی بدون علم گرفته و آن تصمیمات در معضلات سیاسی و اجتماعی کشور نقش داشته است و کم نیست تصمیماتی که می‌تواند او و همکارانش مبتنی بر علم اتخاذ کنند که در گشودن گره‌ها نقش داشته باشد و امیدوارم خداوند متعال ما را در این راه هدایت کند.---------------------------------------------------------------------------
طبقه بندی: اخبار، 
برچسب ها: اخبار،  
[ 1391/04/20 ] [ 08:52 ] [ پژمان ] [ دیدگاه ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

یادداشت های پژمان
در محیط محترم وب
نویسندگان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب