تبلیغات
دنیای پژمان

دنیای پژمان
و من در میان ازدحام اینهمه دیوار های سرد ، معراج سقف را بهانه می کنم. . . پژمان

(((( اموال دولت در سال جاری ))))

---------------------------------------------------------------------------

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با سایت اعتدال ، گفت: کشور های همسایه ما از سال 1970 کار عملیات پارس جنوبی را شروع کردند و در سال 1991 برداشت از آن آغاز شد ، ما در سال 1991 همراه با شروع برداشت همسایگان از پارس جنوبی ، تازه عملیات خود آغاز کردیم و در سال 2001 تازه به برداشت رسیدیم ، لذا این 10 سال برداشت را از میادین مشترک عقب هستیم.

حسین امیری خامکانی افزود: باید بپذیریم که در پارس جنوبی عقب هستیم ؛ عدد عقب بودن مهم نیست مهم این است که باید بپذیریم همسایگان ما در میادین مشترک از ما بیشتر برداشت می کنند و تعجیل کنیم برای سرمایه گذاری بیشتر ، که بیش از این عقب نیفتیم.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید حد اقل سالی پنجاه میلیارد دلار کنار بگذاریم ، تا بتوانیم فازهای مختلف میادین مشترک را به روز بکنیم و مشکلات را حل کنیم.

امیری خامکانی در ادامه با انتقاد از عدم پرداخت سهم صنعت و تولید در هدفمندی یارانه ها گفت: در بودجه پیش بینی کردیم تا دولت قبل واگذاری ها تهاترکند و برخی بدهی ها ی خود را به صنعت بدهد ، اما این امر محقق نشد ؛ در بودجه 91 دولت خودش این را برای همه دستگاه ها پیش بینی کرد که از قبل واگذاری ها ، بدهی های خود را بپردازد و می توان گفت امسال دولت آتش به همه اموالش زده و تمام واگذاری های خود را می خواهد صرف بدهی هایش کند و این در حالیست که قرار بود واگذاری ها صرف زیر ساخت ها شود و راه برای بخش خصوصی با توسعه زیر ساخت ها باز شود.

وی افزود: با روند کنونی پیش بینی شده است که این منابع عمدتا صرف بدهی های قبلی دولت شود که البته امیدوارم همین وعده نیز محقق شود ، لیکن احساس می کنیم مانند گذشته ، این اتفاق نیز نخواهد افتاد .

خامکانی گفت: شاکله کلی اقتصاد کشور مشکل دارد ؛ بسیاری از مصوباتی که در سفرهای استانی دولت آمد ، محقق نشده است و برای مردم توقع ایجاد کرده است و وعده ها متاسفانه انجام نشده است و عمدتا پروژه های زیر ساختی و زیر بنایی به مرحله آغاز هم نرسیده است.

نماینده زرند و کوهبنان گفت: در حوزه انتخابیه خود من پروژه هایی در حوزه راه داریم که از سفر اول تنها کلنگ آن خورده است و در صنایع هم مصوبات زیادی باقی مانده است.

وی در خاتمه از عملکرد نیکزاد انتقاد کرد و گفت: وزارت راه و شهرسازی که ادغام شد نباید یک بخش را مغبون بخش دیگری کنند؛ احساس می شود که امروز برای اینکه علاقه دولت و رییس جمهور این است که آمار و ارقام در مسکن باشد ، آقای وزیر تمام وقت و نیروی خود را صرف مسکن می کند و از راهها و جاده ها باز مانده است و ما امروز در حوزه راه مشکل داریم.---------------------------------------------------------------------------


((((( فعالیت دوباره مطبوعاتی مسعود ده نمکی )))))

---------------------------------------------------------------------------

بولتن نیوز: مسعود ده نمکی پس از چند سال دوری از مطبوعات به فعالیت در این عرصه بازمی گردد.

ده نمکی که در دهه 70 با انتشار نشریاتی چون شلمچه، جبهه و دوکوهه به فعالیت در حوزه روزنامه نگاری مشغول بود، در دوران دولت سازندگی و دولت اصلاحات توانست با نقدهای صریح خود، رویکرد عدالتخاهانه انقلاب اسلامی را زنده کند. انتقادات او در این نشریات تا بدانجا بود که دولتمردان وقت، چاره ای ندیدند جز جلوگیری از ادامه انتشار این نشریات.

پس از آن ده نمکی به عرصه فیلمسازی روی آورد. مستند «فقر و فحشا» و نیز «کدام استقلال و کدام پیروزی» او نیز مانند نشریاتش که با تم مبارزه با اشرافی گری ساخته شد، سر و صدای زیادی به پا کرد.

پس از آن در سال های اخیر او سه گانه اخراجی ها را روی پرده سینما برد و توانست عنوان پرفروش ترین فیلم سال را از آن خود کند.

اما گزارش های خبرنگار بولتن حاکی است که ده نمکی این بار قصد دارد با انتشار دور جدید ماهنامه «صبح دو کوهه» فعالیت خود در عرصه مطبوعاتی را از سر بگیرد.

دور جدید ماهنامه صبح با رویکرد تحلیلی- تاریخی قرار است نگاهی به تحولات تاریخ معاصر ایران داشته باشد. شماره ابتدایی این نشریه که احتمالا در هفته آخر تیرماه بر پیشخوان دکه ها قرار خواهد گرفت، با عنوان «تیر پر حادثه» نگاهی تاریخی به حوادث تیرماه پس از انقلاب (کودتای نوژه، انفجار 6 و 7 تیرماه 60 و 18تیرماه 78) خواهد داشت.---------------------------------------------------------------------------


مطالبات مقام معظم رهبری با اجرای نظام 3-3-6 تحقق می‌یابد

---------------------------------------------------------------------------

خبرگزاری فارس: مدیر آموزش و پرورش شهرستان آبیک گفت: با اجرای طرح نظام آموزشی 3-3-6 مطالبات مقام معظم رهبری تحقق می‌یابد، چرا که ایشان نسبت به مسائل آموزش و پرورش دقت، حساسیت و ظرافت خاصی دارند.

به گزارش خبرگزاری فارس از آبیک، احمد نوروزی ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان آبیک در سالن جلسات اداره آموزش و پرورش این شهرستان اظهار کرد: مقدمات کار برای اجرای طرح نظام آموزشی 3-3-6 فراهم شده است، چرا که از اهمیت و حساسیت خاصی برخوردار است و گام نخست در طرح تحول بنیادین آموزش و پرورش محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه ابلاغ 90 در‌صد از معلمان پایه اول، دوم و ششم ابتدایی صادر شده است، افزود: در مقطع ابتدایی 83 معلم کمبود و در مقطع راهنمایی معلم مازاد داشتیم که با تلاش کارشناسان آموزش و پرورش شهرستان آبیک در حال برقراری توازن و بالانس نیروی انسانی هستیم که در آینده نزدیک با اعلام نتایج نقل و انتقالات، نیروی انسانی لازم تکمیل و مشکل نیروی انسانی برطرف می‌شود.

این مسئول درصد قبولی دانش‌آموزان در خرداد امسال را رضایت‌بخش دانست و خاطرنشان کرد: در پایه سوم مقطع متوسطه حدود 70 درصد از دانش‌آموزان که امتحانات نهایی را پشت سر گذاشتند، قبول شده، این در حالی است که در پایه سوم مقطع راهنمایی 98 درصد قبولی داشته‌ایم.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آبیک اضافه کرد: در مقطع ابتدایی بیش از 99 درصد قبولی داشته‌ایم و یک درصد عدم قبولی مربوط به مسائل ذهنی و برخی مشکلات موجود در دانش‌آموزان بوده است.

برطرف کردن مشکل اینترانت برای هوشمندسازی مدارس ضروری است

نوروزی با اشاره به اینکه برای هوشمندسازی مدارس به سیستم اینترانت نیازمندیم، افزود: برطرف کردن مشکل اینترانت از سوی مسئولان اداره‌کل مخابرات استان قزوین ضروری است، اگر چه پیگیر برطرف کردن این مشکل هستیم، ولی می‌طلبد که اشکالات زیرساختی مخابرات برطرف شود.

وی افزود: با ساخت 11 کلاس پیش‌ساخته و تبدیل سالن ها به شش کلاس درس و تحقق قول‌های مساعد اداره‌کل نوسازی و تجهیز مدارس استان قزوین مبنی بر مشارکت در زمینه ساخت کلاس‌ها و مدارس می‌توانیم در افزایش مدارس شیفت ثابت صبح گام‌های مؤثری برداریم.

این مسئول اذعان کرد: امسال دست‌اندرکاران آموزش و پرورش به همراه اعضای شورای آموزش و پرورش شهرستان آبیک باید برای اجرای طرح نظام آموزشی 3-3-6 کمرهای همت را محکم ببندند و مسئولان به عنوان پشتیبان قوی آموزش و پرورش باید این اداره را در تحقق اهداف نظام جدید یاری رسانند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آبیک اظهار کرد: همان‌طور که سال‌های گذشته مکتب‌خانه‌ها وجود داشت و نظام آموزشی رسمی جدید تحول نوینی ایجاد کرد، طرح نظام آموزشی 3-3-6 هم تحولی شگرف در نظام آموزشی آموزش و پرورش ایجاد خواهد کرد.

طرح هجرت 3 اثر تربیتی و فرهنگی دارد

نوروزی با بیان اینکه طرح هجرت 3 اثر تربیتی، فرهنگی، مهارت آموزی و حتی اقتصادی دارد، افزود: امسال با استفاده از تجارب سپاه و بسیج از لحاظ کیفیت کار و کمیت شرکت‌کنندگان رشد چشمگیری داشتیم.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در شهرستان آبیک همسو با استان قزوین بتوانیم تا دو سال آینده لکه نامبارک بی‌سوادی را پاک و به طور کامل شاهد ریشه‌کنی بی‌سوادی در این شهرستان باشیم.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آبیک یادآور شد: در صدد هستیم با همکاری بسیج، دهیاران و شوراهای روستاها و نیز مدیران مدارس در پالایش بی‌سوادان شهرستان آبیک گام برداشته و با برون‌سپاری سوادآموزی و اجرای طرح فرد به فرد بتوانیم در ریشه‌کنی بی‌سوادی گام‌های مثبتی برداریم.

نوروزی با بیان اینکه آموزش و پرورش موافق ادامه فعالیت مدارس هیئت‌امنایی است، تصریح کرد: مدیران سه مدرسه هیئت‌امنایی شهرستان آبیک پیشنهاد افزایش شهریه داشته‌اند که پیشنهاد معقولی است، چرا که فاقد سرانه دانش‌آموزی هستند و با همت خیرین، اولیا و سرانه دریافتی از دانش‌آموزان فعالیت می‌کنند.---------------------------------------------------------------------------
طبقه بندی: اخبار، 
برچسب ها: اخبار،  
[ 1391/04/20 ] [ 08:31 ] [ پژمان ] [ دیدگاه ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

یادداشت های پژمان
در محیط محترم وب
نویسندگان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب